bliznieta z lodu w iext41803351

Rok po tym, jak w wypadku ginie jedna z bliźniaczek jednojajowych, Lydia, Agnus i Sarah Moorcroft przeprowadzają sie na maleńką wysepę, którą Agnus odziedziczył po babci. Liczą na to, że będa mogli tam podnieść się z traumy. Jednak gdy ich żyjąca córka, Kristie twierdzi, że pomylili jej tożsamość - i że w rzeczywistości jest Lidią - koszmar powraca,

zimne ognie

Kate Powell odnosi sukcesy zawodowe. Jest singielką, która lubi sama o siebie decydować. Ostatnio czegos jej brakuje. Pragnie mieć dziecko, ale po nieudanym związku nie zamierza szukac partnera. Zrobi to inaczej.

o ciele

Książka ta wyjaśnia, dlaczego dla nikogo z nas życie nigdy nie jest z góry ustalone, wciąż musimy cos zdobywać. Ani nasze geny, ani środowisko, z którego pochodzimy, nie bronią nam się zmieniać. Pomaga nam w tym różnorodność uczuć. Nie możemy kochać, nie znając cierpienia. Szukamy bezpieczeństwa, bo zaznaliśmy lęku i uczuciowej straty. Bez tej gamy uczuć świat byłby mdły, a życie w nim nie miałoby smaku.

ksiezyc

Ojciec i syn, obaj po świeżo zdanym egzaminie na prawo jazdy na jednoslad, na dwoch legendarnych motocyklach Royal Enfield zakupionych w Delhi wybieraja się w podróz u podnózy Himalajów, od Kaszmiru,aż po Sikkim. Tysiące kilometrów lepszych lub duzo cześciej gorszych drog, skromne mozliwości naprawy pojazdów przez niewykwalifikowanych mechanikow, a przy tym dowolna interpretacja przepisów ruchu drogowego przez kierowcow - to mogłoby odstraszyc niejednego amatora jednośladów.

 

trudna

Trudna sztuka (prawie) nicnierobienia porusza z dużą doza humoru jedną z trudnych kwestii naszych egzystencji: w jaki sposób zatrzymac ulotne chwile szczęścia? Łącząc w sobie chińską mądrość tao z dziecięcym zachwytem oraz sceptyzmem wobec szaleństwa konsumpcji czy widowiska sportowego, pełna poezji proza Denisa Grazdanovitcha zachęca nas do przechadzek ścieżkami, które prowadzą donikąd.